Antywirus to oprogramowanie, które chroni przed hakerami i zapewnia poufność, dostępność, integralność danych.

Antywirus to za mało – Artykuł ekspercki o bezpieczeństwie informacji

Poufność, dostępność i integralność danych stanowią podstawowe komponenty sprawnie funkcjonującej firmy. Oprogramowania typu antywirus czy antyspam wpływają w bezpośredni sposób na zachowanie wysokiego stopnia bezpieczeństwa informacji, zapewniając ochronę przed potencjalnymi atakami czy wyciekami.

Zapewnij swojej firmie wysoki poziom zabezpieczeń dzięki rozwiązaniom: firewall, VPN, antywirus.

Niestety wiele przedsiębiorstw nie jest odpowiednio przygotowana do prawidłowego funkcjonowania na rynku pod kątem zabezpieczeń informatycznych. Nieprzestrzeganie polityk i procedur bezpieczeństwa, niska świadomość pracowników na temat zagrożeń występujących w sieci, stosowanie przestarzałych rozwiązań to tylko kilka niechlubnych praktyk, które sprzyjają atakom. Każdorazowe zaburzenie ciągłości działania firmy doprowadza do strat finansowych, osłabienia wizerunku, a także utraty priorytetowych klientów.

Artykuł o bezpieczeństwie IT – komentarz ekspercki od Virtline

Poniżej zamieszczamy artykuł opublikowany na łamach MŚ Biznes, w którym Prezes firmy Virtline udziela komentarza eksperckiego. Adam Wojak omawia rozwiązania informatyczne, które zapewniają ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami skierowanymi na zasoby przedsiębiorstwa. Podkreśla, jak ważne jest stosowanie profesjonalnych technologii informatycznych i ich udoskonalanie przy pomocy specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem IT.

W artykule przeczytanie również o następujących tematach:

  • Audyty informatyczne.
  • Zagrożenia wewnętrzne oraz zewnętrzne dla firmy.
  • Aplikacje kontrolujące bezpieczeństwo.
  • Działania biznesowe w chmurze.
  • Metody zabezpieczania danych osobowych.
  • Ubezpieczenie cybernetyczne.
  • Nowoczesne rozwiązania technologiczne.

 

Poniżej link do artykułu „Antywirus to za mało. Jak dbać, by dane nie wyciekły firmy?”

Zachowanie_bezpieczeństwa_informacji_w_firmie