Bezpieczeństwo

Microsoft Office 365 – pakiet biznesowy czy coś więcej?

Microsoft Office 365 – pakiet biznesowy czy coś więcej?

U wielu użytkowników pojawia się problem w zidentyfikowaniu usług Microsoftu w prawidłowy sposób. Zwłaszcza w rozróżnieniu pakietu biurowego Office od platformy do współpracy i komunikowania pod nazwą Office 365. Kwestie bezpieczeństwa również pozostawiają wiele do życzenia, zwłaszcza w przypadku nieprzeszkolonego personelu.

Office 365 –usługi dla firm w chmurze

Microsoft Office to pakiet używany praktycznie przez każdego pracownika biurowego. Prezentacje, raporty czy zestawienia stają się codziennością. Word, Excel, Power Point – chyba każdy czytający ten artykuł zapoznał się z tymi skoroszytami i korzysta z nich w codziennym życiu zawodowym i osobistym.

Pakietu Office nie należy postrzegać jedynie w formie usługi pozwalającej na tworzenie dokumentów w ramach platformy chmurowej. Pakiet zapewnia wielu działom w firmie dostęp do bezpiecznego miejsca, w którym przechowywane są usługi i narzędzia Microsoft Office. Na takie rozwiązanie umożliwia Enterprise Mobility+ Security.

Do najważniejszych funkcji pakietu Office 365 można zaliczyć:

zarządzanie tożsamością użytkowników;

administrowanie zasobami i dostępem do danych;

zarządzanie pracą i uprawnieniami na urządzeniach mobilnych;

ochrona informacji i aplikacji w chmurze.

Office 365, w związku z powyżej wymienionymi argumentami, stanowi narzędzie praktyczne w użyciu, pozwalające na swobodną komunikację i dostęp do panelu z plikami jedynie wyznaczonym osobom. Usprawnia proces wprowadzania zmian w firmie, zwłaszcza w zakresie zarządzania projektami. Wysoki poziom barier ochronnych wyróżnia usługę i przemawia za korzystaniem z niej przez organizacje biznesowe, zwłaszcza ze względu na jakość zastosowanych rozwiązań.