Antywirus to oprogramowanie, które chroni przed hakerami i zapewnia poufność, dostępność, integralność danych.

Poufność, dostępność i integralność danych stanowią podstawowe komponenty sprawnie funkcjonującej firmy. Oprogramowania typu antywirus czy antyspam wpływają w bezpośredni sposób na zachowanie wysokiego stopnia bezpieczeństwa informacji, zapewniając ochronę przed potencjalnymi atakami czy wyciekami.

Zapewnij swojej firmie wysoki poziom zabezpieczeń dzięki rozwiązaniom: firewall, VPN, antywirus.

Niestety wiele przedsiębiorstw nie jest odpowiednio przygotowana do prawidłowego funkcjonowania na rynku pod kątem zabezpieczeń informatycznych. Nieprzestrzeganie polityk i procedur bezpieczeństwa, niska świadomość pracowników na temat zagrożeń występujących w sieci, stosowanie przestarzałych rozwiązań to tylko kilka niechlubnych praktyk, które sprzyjają atakom. Każdorazowe zaburzenie ciągłości działania firmy doprowadza do strat finansowych, osłabienia wizerunku, a także utraty priorytetowych klientów.

Artykuł o bezpieczeństwie IT – komentarz ekspercki od Virtline

Poniżej zamieszczamy artykuł opublikowany na łamach MŚ Biznes, w którym Prezes firmy Virtline, udziela komentarza eksperckiego. Adam Wojak omawia rozwiązania informatyczne, które zapewniają ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami skierowanymi na zasoby przedsiębiorstwa.

Antywirus to za mało. Jak dbać, by dane nie wyciekły firmy?

Zachowanie_bezpieczeństwa_informacji_w_firmie