Co to jest wirtualizacja?

Wirtualizacja to jeden z najpopularniejszych tematów w branży IT i bezpieczeństwa danych. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wdrożenie jej w swojej organizacji. Sprawdź, czym jest wirtualizacja i jakie niesie za sobą korzyści.
Czym jest wirtualizacja?virt2
Wirtualizacja, zwana inaczej konsolidacją, to technologia, za pomocą której administrator może wykorzystać sprzęt do uruchomienia wielu systemów czy oprogramowania. Jest to możliwe dzięki przydzielaniu lub udostępnianiu komputera lub serwera (w jego fizycznym rozumieniu). Pojęcie wirtualizacji jest dość szerokie i pojemne. O wirtualizacji mówi się w kontekście serwerów, sieci, aplikacji itd. Najczęściej jednak w świecie biznesu i ochrony danych wirtualizacja dotyczy serwerów.
Wirtualizacja a korzyści dla firmy
Wirtualizacja środowiska jest prosta w wykonaniu. Stosunkowo szybko można wykonać backup środowiska wirtualnego, w wyniku czego powstaje kopia, którą można odtworzyć w dowolnym środowisku. Jest to działanie bezpieczne, wygodne i pozwalające na zwiększenie przestrzeni biurowo-magazynowej, zmniejszenie ilości sprzętu i zużycia energii potrzebnej przy jego zasilaniu i chłodzeniu. Wirtualizacja zwiększy także możliwości posiadanego sprzętu. Można tu mówić też o centralizacji infrastruktury technologicznej, która ułatwia zarządzanie nią administratorowi.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×