Czym charakteryzuje się atak DDoS?

Ataki DDoS Paraliżują infrastrukturę sieciową wraz z aplikacjami, najprościej rzecz ujmując mają za zadanie maksymalnie obciążyć określony serwer lub stronę internetową. Co gorsza, przeprowadzenie ataku DDoS nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, a w Sieci można znaleźć mnóstwo hakerskich poradników, które krok po kroku pokazują, jak zrobić to skutecznie.

W każdym miejscu na świecie

Ataki DDoS nie są żadną nowością, wprost przeciwnie znane były już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.DDoSWtedy celem atakujących było przede wszystkim zawieszenie systemów operacyjnych poprzez obciążenie ich spreparowanymi pakietami danych. Aktualnie ataki DDOS, zwane także atakami odmowy dostępu, mają charakter rozproszony. Do wykonania szkodliwego działania wykorzystuje się kilka tysięcy urządzeń jednocześnie. Celem jest paraliż informacyjny zaatakowanego komputera lub serwera. Wygląda to w ten sposób, że spowodowanie potężnego ruchu na serwerach skutkuje całkowitym paraliżem strony, z której nie mogą korzystać żadni użytkownicy.

Ciężko się bronić

Oczywiście atakujący może oczekiwać strat finansowych ofiary, a także utraty przez nią klientów. Ochrona wydaje się praktycznie niemożliwa, zwłaszcza w przypadku niewielkich firm o mało rozbudowanym dziale informatycznym. Bezpieczeństwo i ochronę zapewniają wyspecjalizowane firmy oferujące usługę odfiltrowania ruchu, dzięki czemu na serwery trafia wyłącznie akceptowany i poprawny ruch.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×