Czym są anomalie sieciowe?

Anomalie sieciowe to w dużym skrócie wszystkie odstępstwa od normy, jakie występują w sieci komputerowej.work-933061_1280 Przyczyn anomalii może być wiele, np. przypadkowe uszkodzenia sprzętu czy też błędy w konfiguracji powodujące nieprawidłową pracę urządzeń.

Wykrywaniem tych anomalii zajmują się administratorzy sieci. Dzięki prowadzonemu przez nich monitoringowi ruchu sieciowego mogą wychwycić anomalie, rozpoznać je i wdrożyć działania, które zapewnią bezpieczeństwo sieci. W wykrywaniu tych zdarzeń pomocne są narzędzia NBA/NBAD (Network Behavior Anomaly Detection) – systemy informatyczne z pogranicza mechanizmów do zarządzania siecią a produktów związanych z bezpieczeństwem.

NBA/NBAD w czasie rzeczywistym i nieprzerwanie monitorują sieć komputerową w poszukiwaniu nietypowych zdarzeń lub trendów, mogących świadczyć o nadchodzącym zagrożeniu. Jeśli system wykryje niepokojące wydarzenie, natychmiast powiadamia o tym administratora sieci, który decyduje o kolejnych krokach. Dzięki temu można podejmować natychmiastowe działania, które w porę zapobiegają niebezpieczeństwu.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×