Oprogramowanie Spyware – czym jest?

Nasze komputery, tablety i smartphony są dzisiaj najważniejszymi urządzeniami w naszym życiu. To dzięki nim komunikujemy się światem, przekazujemy sobie najbardziej poufne informacje czy dokonujemy transakcji.Nikt nie chciałby, by jego osobiste sprawy były ujawniane, a rozmowy podsłuchiwane i niektórym użytkownikom wydaje się, że korzystanie z tych urządzeń zapewnia najwyższą dyskrecję. Tymczasem programy typu spyware burzą ten porządek i nasze bezpieczeństwo.

Oprogramowanie Spyware – czym jest?

Spyware to oprogramowania służące do szpiegowania, a tym samym zbierania i wysyłania informacji bez naszej spywarewiedzy. Śledzą one każdy nasz ruch, wiedzą jakie odwiedzamy strony, z jakiej korzystamy przeglądarki, jaki mamy zainstalowany system i jakim posługujemy się adresem IP komputera. Co więcej, są w stanie przy pomocy częstych zrzutów z ekranu przekazać niemalże każdą informację o tym co pisaliśmy, co oglądaliśmy, z kim rozmawialiśmy.

Jak działa komputerowy szpieg?

Oprogramowanie działa nie tylko bez naszej wiedzy, ale z ukrycia i w tle, skrupulatnie zbierając informacje o użytkowniku. Spyware uzyskuje i przekazuje nasze dane osobowe tj. hasła do witryn, nazwy użytkownika, loginy, numery kart płatniczych itp. Poza tym znacznie obciąża system, co skutkuje spowolnieniem działania komputera.

Pamiętajmy, że sami możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo instalując programy antyszpiegowskie, a także uważnie wybierając pliki do pobrania oraz zapoznając się z umowami licencyjnymi.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×