WIRTUALIZACJA SERWERÓW

Wirtualizacja pozwala na stworzenie na jednym serwerze fizycznym wielu serwerów wirtualnych. W praktyce oznacza to, że potrzebując kilku serwerów (np. serwera poczty, serwera www i serwera plików), wystarczy zakupić jedną maszynę.

Zarządzanie systemami wirtualnymi

Oszczędzamy pieniądze na sprzęt i optymalizujemy wykorzystanie posiadanego urządzenia. Dodatkowa usługa kompleksowej migracji istniejących środowisk fizycznych na platformę wirtualną pozwala zwirtualizować już istniejące systemy celem poprawy ich wydajności i usprawnienia procesu zarządzania i administracji.

Wdrożenie wirtualizacji serwerów

Jako wyszkoleni i doświadczeni eksperci w tej dziedzinie oferujemy wdrożenia wszystkich popularnych systemów do wirtualizacji: VMware, VSphere, Hyper-V, Proxmox, Kvm oraz Xen.

Wirtualizacja

Korzyści wynikające z wdrożenia wirtualizacji serwerów:

  • Optymalne wykorzystanie zasobów sprzętowych.
  • Mniejsza ilość fizycznego sprzętu, która przyczynia się do mniejszego zużycia energii.
  • Bezpieczeństwo – łatwość wykonywania wszelkich kopii bezpieczeństwa, zarządzania uprawnieniami dostępu, izolacja między systemami wirtualnymi.
  • Ciągłość działania systemów – łatwość przełączania między systemami informatycznymi.
  • Łatwość i bezpieczeństwo testowania nowych systemów i aktualizacji – możemy błyskawicznie tworzyć i usuwać wirtualne systemy, a także testować aplikacje czy inne usługi na nich.