Wyciek danych firmowych

Czy ktoś zastanawiał się kiedykolwiek jakie konsekwencje niesie za sobą wyciek danych w firmie? Prawdopodobnie tak, a większość firm, które zostały o to zapytane w odpowiedzi stwierdziła, że ich to nie dotyczy lub że ,,większe firmy powinny się tego obawiać.” Czy rzeczywiście tak jest?

negativespace-14Duże firmy są świadome zagrożenia wynikającego z wycieku danych. Największy sklep internetowy w Polsce dziennie obraca milionami złotych. Jak myślicie, ile straciłby gdyby na godzinę zablokowano jego serwery z powodu ataku na jego sieć? Mniejsi sprzedawcy nie zdają sobie z tego sprawy, ale w większych firmach każdy ma świadomość strat i inwestuje w ochronę danych oraz polityki zapewniające bezpieczeństwo firmie.

Podamy kilka propozycji, które określą co można zrobić, aby uchronić się przed tego typu włamaniami. Należy odpowiednio wcześniej zabezpieczyć swoją aplikację. Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest podstawowym narzędziem, które pomoże ocenić czy system informatyczny funkcjonujący w przedsiębiorstwie jest odpowiednio zabezpieczony przed niepożądanymi zdarzeniami, właściwie chroni majątek oraz dostarcza odpowiednich i rzetelnych informacji. Warto również wykonać testy penetracyjne aplikacji, które pozwolą ocenić odporność aplikacji na ataki wykonywane z zewnątrz. Nierzadko czynnikiem, przez który informacje wyciekają z firmy jest człowiek. Aby temu zapobiec należy poddać swoich pracowników testom socjotechnicznym, które wykażą, czy można ich łatwo zmanipulować, by uzyskać dane chronione w firmie. Dobrym rozwiązaniem są również szkolenia personelu, które mogą zwiększyć wiedzę pracowników na temat włamań oraz wycieku informacji poufnych.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×