Jak często należy robić backup?

Backup to jedno z najważniejszych narzędzi służących do zabezpieczania danych zarówno przedsiębiorstw, jak i prywatnych użytkowników. Pozwala on na płynną kontynuację pracy, nawet w przypadku awarii, kradzieży czy utraty sprzętu i danych z powodu pożaru, powodzi czy warunków atmosferycznych. Dlatego warto zapytać: jak często należy robić backup?
Co to jest backup?virt1
Backup to sposób na ochronę danych przed zniszczeniem czy utratą. Polega on na cyklicznym wykonywaniu kopii bezpieczeństwa w innych lokalizacjach. Dane mogą być kopiowane na dyski zewnętrzne, pendrive’y, płyty CD lub DVD, serwery, twarde dyski innych komputerów etc.
Jak często robić kopie zapasowe?
To, jak często powinno się robić backup, zależy od częstotliwości, ilości i znaczenia danych, które się tworzy. Kopie zapasowe powinny być tworzone regularnie, np. raz na tydzień lub raz dziennie. Oczywiście wykonywanie takiej pracy ręcznie byłoby stratą czasu i pieniędzy. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem jest wdrożenie programu, który automatycznie będzie archiwizować pliki. Pozwoli to na wykluczenie błędu ludzkiego i regularny backup zgodnie z wyznaczonym przez siebie harmonogramem. Warto także pamiętać o danych poufnych, które wymagają dodatkowego zabezpieczenia. Taką ochronę zapewnią niektóre programy do backupu.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×