Wdrożenie Serwerów Plików

Specjalizujemy się w wdrożeniach serwerów, zapewniając stabilną i skalowalną infrastrukturę IT dopasowaną do wymagań Twojej firmy. Oferujemy kompleksowe usługi od projektowania po implementację i konserwację, zwiększając wydajność operacyjną i bezpieczeństwo danych.

Wdrożenie serwerów plików

Serwer plików to wygodny i bezpieczny sposób na przekazywanie i przechowywanie informacji wewnątrz firmy. Praca na plikach dostępnych w firmowej sieci pozwala nam na błyskawiczną wymianę danych między pracownikami. Dlatego proponujemy naszym klientom wdrożenie serwerów plików, dzięki którym zapewnią wysoką ochronę danych.

Po skonfigurowaniu bezpiecznego połączenia przez serwer VPN, firma otrzymuje uzyskuje natychmiastowy dostęp do danych firmowych z dowolnego miejsca na ziemi. Zwiększa również poziom kontroli nad przetwarzaniem informacji biznesowych.

Serwer plików zwiększa bezpieczeństwo przetwarzania danych.

Jedno z najpopularniejszych rozwiązań do przechowywania i wymiany informacji w małych firmach stanowi wdrożenie serwera plików typu NAS. Wśród jego zalet możemy wymienić:

Niewielki koszt zakupu.

Szybkość i wygodę użytkowania.

Łatwy proces konfiguracji i rozbudowy.

Możliwość połączenia szyfrowanego VPN i bezpiecznego dostępu zdalnego.

Możliwość stworzenia systemu automatycznych kopii bezpieczeństwa.

Przechowywanie danych w chmurze a wdrożenie serwerów plików

Drugim popularnym rozwiązaniem są dzisiaj „chmury”, takie jak Google Drive czy OneDrive.

Wymagającym użytkownikom, którzy uważają dostępne publicznie chmury za niewystarczające rozwiązanie informatyczne, proponujemy stworzenie prywatnej chmury plików.

Pozwala ona uzyskać pełną kontrolę nad całym systemem. Daje nieograniczone możliwości rozbudowy, konfiguracji oraz wprowadzania zabezpieczeń (np. szyfrowania). W dłuższej perspektywie gwarantuje niższe koszty.

Bezpieczeństwo informatyczne z wykorzystaniem Active Directory

Posiadamy również doświadczenie w tworzeniu serwerów plików opartych o Active Directory. Integracja serwera plików z serwerem Active Directory umożliwia wygodne i bezpieczne zarządzanie dostępem do danych.