Wdrożenia Firewall

Wdrożenie firewalla przez Virtline to podstawa do ochrony sieci firmowej przed nieautoryzowanym dostępem i różnorodnymi zagrożeniami z internetu. Nasze rozwiązania firewallowe są dostosowane do specyfikacji firmy, oferując zaawansowaną ochronę i zarządzanie bezpieczeństwem sieci.

Jak działa firewall? Praktyczne zastosowanie zapory ochronnej w sieci.

Wdrożenie firewall pozwala monitorować ruch w sieci i blokować wszystkie połączenia, które według zdefiniowanych wytycznych pochodzą od niezaufanych odbiorców. Zapora ogniowa zatrzymuje potencjalne ataki i uniemożliwia niepożądanym osobom dostać się do firmowej sieci i urządzeń w niej. Ponadto firewall loguje (zapisuje) ruch w sieci celem jego późniejszej analizy.

Konfiguracja osłony firewall

Prace prowadzone nad systemami firewall możemy podzielić na trzy typy:

Zapory ogniowe open source – wykonujemy tego typu wdrożenia na systemach Windows i Linux, opierając się na oprogramowaniu open source.

Zapory ogniowe komercyjne, sprzętowe – dedykowane urządzenia sieciowe. Przy doborze sprzętu stawiamy na rozwiązania Cisco i Fortinet.

apory ogniowe na sieciowych urządzeniach aktywnych – konfiguracja systemów firewall wbudowanych w urządzeniach sieciowych.

Wdrożenie firewall w firmie składa się z następujących etapów:

Zakup sprzętu sieciowego dla klienta.

Konfiguracja firewall w siedzibie klienta.

Synchronizacja zapory ogniowej z pozostałymi elementami infrastruktury IT.

Naszym klientom proponujemy również bieżącą administrację nad urządzeniami sieciowymi. W ramach monitoringu IT kontrolujemy poprawność działania sprzętu i oprogramowania. Gwarantujemy szybką reakcję i stałe wsparcie techniczne.