Bezpieczeństwo

Usługi bezpieczeństwa IT w Twojej firmie

Usługi bezpieczeństwa IT w Twojej firmie

Kiedy rozpocząć myślenie o wprowadzeniu usług bezpieczeństwa? Z pewnością wcześniej niż oficjalnie zacznie działać firma. Ochrona danych biznesowych powinna być już uwzględniona w strategii biznesowej – zwłaszcza metody zabezpieczające przed zagrożeniami typu atak hakerski, wyciek informacji czy manipulacja socjotechniczna, stosowana w celu wyciągnięcia danych. Usługi bezpieczeństwa to inwestycja w ciągłość działania firmy na najbliższe lata.

Jakie wprowadzić zabezpieczenia sieciowe w firmie?

W strategii biznesowej określa się potencjalne problemy, na jakie narażona jest firma. Od czynników technicznych, przez czynniki ludzkie, aż po czynniki naturalne. Wiemy, że nie jest to proste zadanie. Zwłaszcza dla przedsiębiorców dopiero rozkręcających biznes lub planujących przebranżowienie. Każda działalność wymaga zaplanowania i wprowadzenia środków ostrożności, m.in. w formie polityk i procedur bezpieczeństwa informacji. Ważnym punktem są zabezpieczenia, dzięki którym firma zapewni bezpieczeństwo, integralność i  spójność danych. W strategii IT wymienia się obszary (tzw. punkty styczności), w obrębie których może dojść do przecieku oraz obszary, które posiadają niski poziom odporności na zawirusowanie systemu czy przedostanie się nieuprawnionych osób do systemu firmy.

Usługi bezpieczeństwa systemów IT – 1 krok do sukcesu firmy

Aby nie doszło do wycieku informacji czy złamania haseł dostępowych, wprowadzamy zabezpieczenia w sposób wieloetapowy. Rozpoczynamy od weryfikacji bezpieczeństwa systemu w firmie (za pomocą audytu bezpieczeństwa lub testów penetracyjnych). W przypadku nowego klienta analizujemy wymagania branży, w której działa oraz wypytujemy o oczekiwania wobec docelowej infrastruktury IT. Współpracę zaczynamy od złożenia propozycji na wprowadzenie zabezpieczeń urządzeń sieciowych oraz umożlwiających transmisję danych, zwłaszcza na zdalne połączenia. Zwracamy uwagę na zaopatrzenie się w oprogramowanie antywirusowe i antyspamowe oraz oprogramowanie monitorujące i odpierające ataki na system.

Jak możemy pomóc nowym klientom? Zacznijmy od omówienia usług bezpieczeństwa IT

Dla naszych klientów przygotowujemy i realizujemy projekty z zakresu bezpieczeństwa informacji – przy użyciu rozwiązań informatycznych. Do przykładowych działań podejmowanych przez dział Helpdesk firmy Virtline możemy zaliczyć:

  • Konfiguracja urządzeń sieciowych
  • Zaprojektowanie nowej infrastruktury sieciowej w firmie
  • Dostosowanie obecnej infrastruktury do wymogów bezpieczeństwa
  • Zakup i instalacja oprogramowania, licencji, sprzętu
  • Wdrożenie rozwiązań chroniących przed zagrożeniami w sieci wewnętrznej i w sieci zewnętrznej
  • Realizacja usługi monitorowania sieci firmowej

Plan strategiczny realizujemy w celu zapewniania ochrony całego systemu, jak i poszczególnych jego elementów. Infrastruktura to nie tylko sprzęt, ale również aplikacje, panele webowe, platformy chmurowe i szereg innych narzędzi, którym należy zapewnić odpowiedni poziom ochrony. Tylko tak przyjęte nastawienie umożliwia prowadzenie sukcesywnie biznesu.