Wdrożenie firewall

Wdrożenie firewall w firmie oznacza wprowadzenie zapory ogniowej w sieci klienta. Powszechnie nazywamy to rozwiązanie barierą, której zadaniem jest zablokowanie prób ataków, na które jesteśmy narażeni w trakcie korzystania z Internetu i sieci lokalnej. Firewall jest jednym z komponentów wpływających na bezpieczeństwo i wydajność systemu informatycznego.

Jak działa firewall? Praktyczne zastosowanie zapory ochronnej w sieci.

Wdrożenie firewall pozwala monitorować ruch w sieci i blokować wszystkie połączenia, które według zdefiniowanych wytycznych pochodzą od niezaufanych odbiorców. Zapora ogniowa zatrzymuje potencjalne ataki i uniemożliwia niepożądanym osobom dostać się do firmowej sieci i urządzeń w niej. Ponadto firewall loguje (zapisuje) ruch w sieci celem jego późniejszej analizy.

Wdrożenie firewall to narzędzie, które służy do blokowania ataków na sieć firmową.

Konfiguracja osłony firewall

Prace prowadzone nad systemami firewall możemy podzielić na trzy typy:

  • Zapory ogniowe open source – wykonujemy tego typu wdrożenia na systemach Windows i Linux, opierając się na oprogramowaniu open source.
  • Zapory ogniowe komercyjne, sprzętowe – dedykowane urządzenia sieciowe. Przy doborze sprzętu stawiamy na rozwiązania Cisco i Fortinet.
  • Zapory ogniowe na sieciowych urządzeniach aktywnych – konfiguracja systemów firewall wbudowanych w urządzeniach sieciowych.

Wdrożenie firewall w firmie składa się z następujących etapów:

  • Zakup sprzętu sieciowego dla klienta.
  • Konfiguracja firewall w siedzibie klienta.
  • Synchronizacja zapory ogniowej z pozostałymi elementami infrastruktury IT.

Naszym klientom proponujemy również bieżącą administrację nad urządzeniami sieciowymi. W ramach monitoringu IT kontrolujemy poprawność działania sprzętu i oprogramowania. Gwarantujemy szybką reakcję i stałe wsparcie techniczne.