Bezpieczeństwo

Bezpieczna serwerownia w przedsiębiorstwie

Bezpieczna serwerownia w przedsiębiorstwie

Wydatki na infrastrukturę informatyczną w firmach wzrosną nawet o 6% w skali roku. Dlaczego istnieje taka tendencja? Okazało się, że firmy wykazują coraz większe zapotrzebowanie na wydajną i stabilną infrastrukturę IT, zwłaszcza dostosowaną pod IoT. Bezpieczna serwerownia to priorytetowy temat dla rozwijających się przedsiębiorstw, którym zależy na zapewnieniu ochrony danych na jak najwyższym poziomie.

Bezpieczeństwo danych najpopularniejszym tematem w biznesie

Przedsiębiorcy najwięcej uwagi przykładają do zabezpieczenia danych. Koszty wdrożenia i utrzymania serwerowni nadal są istotne. Data Center są tworzone w pobliżu największych aglomeracji miejskich. Głównie ze względu na lepszy dostęp do sieci telekomunikacyjnej oraz węzłów komunikacyjnych. W związku z czym połączenia nie są obciążone opóźnieniami, a firmy uzyskują dostęp do najbardziej rozwiniętych obszarów przemysłowych, co wiąże się ze wzrastającymi inwestycjami i nawiązaniem współpracy z wielkimi przedsiębiorcami.

Bezpieczna serwerownia – rozwiązanie nie tylko dla dużych przedsiębiorstw

Decyzję o zaimplementowaniu we własny serwer podejmują zwłaszcza przedsiębiorstwa o dużej skali lub przedsiębiorstwa silnie rozwijające się. U takich przedsiębiorstw koszt posiadania i utrzymania infrastruktury serwerowej jest dwukrotnie mniejszy niż koszt, który musieliby ponieść w momencie przejścia na rzecz hostingodawcy.

Przedsiębiorstwa jednak dość rzadko liczą się z możliwością wystąpienia awarii technicznych. Większą uwagę przykładają do technik odpierania ataków hakerskich i unikania możliwości zaistnienia sytuacji wycieku danych. Ochroną danych najczęściej zajmują się wdrożeniowcy, którzy zaprojektowali i poznali całą infrastrukturę IT danej firmy od podszewki.

Cyfrowe rozwiązania na czele

W ostatnich miesiącach zwiększyło się zapotrzebowanie na usługi cyfrowe. Potwierdzają to badania „Digital Investment Index”.

67% przedsiębiorstw chce zainwestować w systemy IoT.

64% wybiera rozwiązania sztucznej inteligencji.

61% decyduje się na rozwiązania chmurowe.

Tradycyjne usługi sieciowe powoli odchodzą w zapomnienie. Część z nich wymaga przebudowy i nie zapewnia niezbędnego poziomu bezpieczeństwa. Pomocna okazuje się m.in. SASE – Secure Access Service Edge. Jest to usługa zabezpieczająca dostęp do aplikacji, bez względu na to skąd pochodzi hosting. Może dotyczyć zarówno usług chmurowych, jak i lokalnego systemu IT. Dzięki SASE można korzystać z usług nie tylko przebywając w biurze.

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo rozwiązania z zakresu bezpiecznej pracy zdalnej, jak i doradztwo w zakresie przygotowania i wdrożenia usług serwerowych. Zapraszamy do kontaktu.