Bezpieczeństwo

Certyfikat SSL – bezpieczna transmisja danych na stronie

Certyfikat SSL – bezpieczna transmisja danych na stronie

Szyfrowanie informacji przesyłanych w sieci jest niezbędną czynnością, aby zapobiec sytuacjom, w których doszłoby do wycieku czy przechwycenia danych.

Do prawidłowego szyfrowania i bezpiecznej transmisji wymagany jest algorytm i klucz. Certyfikat SSL zapobiega podsłuchaniu czy przejęciu danych, które migrują pomiędzy serwerem www a użytkownikiem końcowym. Nawet w przypadku przejęcia przesyłanych informacji, możliwy do odczytania będzie wyłącznie ciąg cyfr, które nie będą miały żadnej wartości.

Bezpieczeństwo informacji przesyłanych za pośrednictwem stron www

Szczególną uwagę na zabezpieczenie strony internetowej powinny zwrócić firmy, na których witrynach funkcjonuje panel do logowania webowego na pocztę elektroniczną czy formularz kontaktowy. Komunikat o tym, że strona zapewnia ochronę przetwarzania danych, zostaje zwizualizowany w postaci zielonej kłódki. Potwierdza ona wiarygodność strony i wysoki prestiż, szczególnie w przypadku najbardziej zaawansowanych certyfikatów jakości.

Podstawowym rodzajem ochrony jest certyfikat Domain Validation. Dla firm polecamy zaś Organization Validation, który zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa w trakcie korzystania ze strony. Użytkownik po kliknięciu w ikonkę kłódki otrzymuje informacje dotyczące domeny, w której witryna została zarejestrowana. Dodatkowo uzyskuje dane na temat firmy, m.in. jej siedziby.

Wybór certyfikatu SSL jest szczególnie ważną kwestią dla firm, których działalność opiera się na stałym kontakcie z klientami. Zwłaszcza jeśli podejmują oni interakcje drogą internetową, m.in. dokonują płatności online. Szyfrowanie opiera się na wdrożeniu zapory ochronnej, która uniemożliwia zakłócenie zabezpieczonej transmisji informacji między hostami czy lokalizacjami. Za pomocą protokołu IP wszystkie dane są chronione i zaszyfrowane do postaci niemożliwej do odczytania dla nieuprawnionej osoby, która przechwyci dane.

Silna ochrona danych osobowych – certyfikat SSL

Standard szyfrowania nazywany jest protokołem sieciowym, który służy do prowadzenia bezpiecznych połączeń sieciowych. Uwzględnia zasady dotyczące zapewnienia niezbędnej ochrony danych osobowych i poufności przetwarzanych informacji. Jeśli strona www nie posiada zabezpieczenia w postaci szyfrowania, dane osobowe wpisywane w formularze kontaktowe oraz wszelkie informacje na temat użytkownika, mogą zostać w łatwy sposób wykradzione. Zwłaszcza w przypadku korzystania z sieci lokalnej lub sieci ogólnodostępnej dla użytkowników, m.in. w punktach usługowych.

Certyfikat SSL i stała opieka informatyczna nad stroną www to opłacalna inwestycja w bezpieczeństwo informacji przetwarzanych w ramach witryny. Odpowiednie zabezpieczenia i aktualizacje minimalizują ryzyko negatywnych konsekwencji ataków i zapewniają firmie ochronę przed wizerunkowymi wpadkami. Certyfikat SSL dla strony www radzimy wprowadzić wszystkim firmom, bez względu na rodzaj prowadzonej działalność.