Bezpieczeństwo

Dyski SSD – bezpieczne i wydajne dla firm

Dyski SSD – bezpieczne i wydajne dla firm

Dyski SSD są zdecydowanie bardziej trwałe i szybciej przetwarzają dane niż wcześniej wykorzystywane dyski HDD. Umożliwiają tworzenie, modyfikowanie i przetwarzanie dużych zbiorów danych. Przeciwdziałają opóźnieniom w działaniu aplikacji, dzięki czemu podnoszą wydajność systemową. Również ich cena jest bardzo atrakcyjna.

Dyski SSD – wydajność i wysoka moc obliczeniowa

Czas odczytu danych zgromadzonych na dysku zachodzi w znacznie szybszy sposób niż przy tradycyjnych dyskach. Do minimum zostaje ograniczony czas, w którym dochodzi do wywoływania informacji. Dzięki temu użytkownicy są w stanie sprawniej i efektywniej podejmować decyzje.

Co ważne, dyski SSD zostały przystosowanie do pracy w środowisku IT. Zwłaszcza o zaawansowanym poziomie zapisu. Takie rozwiązanie sprawia, że dane są bardziej bezpieczne, a proces ich odczytu trwały, nieobarczony potencjalnym ryzykiem uszkodzenia mechanicznego. Nawet informacje przetwarzane online zostają ochronione, zapewniając tym samym wydajność działania aplikacji.

Elastyczne (zwinne) zarządzanie pamięcią umożliwia skonfigurowanie podsystemu pamięci. Bez konieczności wprowadzania zmian w systemie operacyjnym. Jednocześnie ta metoda zapewnia wykorzystanie inteligentnych rozwiązań. Wskazuje, w których konkretnie zasobach pamięci dane mogą zostać umieszczone. Mimo kilku źródeł obciążenia, informacje mogą zostać swobodnie przemieszczone lub nawet zmniejszone, co sprzyja ograniczeniu zużycia energii. Doprowadzając do zwiększenia obszaru pamięci systemowej.

Przemysł 4.0 wymaga wprowadzenia nowoczesnych technologicznie rozwiązań

Kilka lat temu utworzona infrastruktura IT zdaje się nie odpowiadać na potrzeby przetwarzania danych. Coraz więcej firm zwraca się więc w kierunku Przemysłu 4.0.Ilość przechowywanych danych wzrasta w błyskawicznym tempie. Mało wydajne technologie nie nadążają za oczekiwaną szybkością przetwarzania.

Infrastruktura IT wymaga modyfikacji i dostosowania do najnowszych rozwiązań. Zwłaszcza związanych z bezpieczeństwem informacji. Bez wydajnych, zautomatyzowanych systemów IT firma nie jest w stanie dynamicznie rozwijać się ani konkurować na rynku o potencjalnych klientów.

Zwiększenie pamięci masowej to jeden z pierwszych kroków, które przedsiębiorstwo powinno podjąć.  Dotychczasowe centra danych nie są na tyle wydajne, aby zapewnić sprawne działanie aplikacji i przeprowadzić dość szybką i rzetelną analizę danych. Najprościej mówiąc, nie są w stanie odpowiedzieć na żądania procesora. A na pewno nie tak efektywnie, jak w przypadku najnowszych rozwiązań technologicznych.  Co istotne, przestarzałe systemy i oprogramowania ze względu na brak wsparcia nie gwarantują bezpieczeństwa. Zatem tracą one na sile i stają się potencjalnymi celami hakerów.

Pomożemy Ci zapewnić bezpieczeństwo danych w firmie.

Na jaką pamięć zatem zdecydować się, aby zapewnić wydajność procesów w firmie na jak najwyższym poziomie? Do wyboru są pamięci DRAM, nieulotna flash (NANO), dyski SSD, obrotowe dyski twarde HDD.

Dyski HDD są tańsze, ale niestety bardziej zawodne niż dyski SSD. Nie warto zatem wybierać dysków opartych na igle magnetycznej, która w wyniku uszkodzenia może zatrzeć istotną część pamięci, m.in. priorytetowe dane biznesowe czy informacje o kontrahentach.

Podsumowując, szybka, nieulotna pamięć gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń i ochronę przed pojawieniem się wąskich gardeł. Jaki więc system wybrać do własnego środowiska IT? Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci dokonać trafnego wyboru.