Bezpieczeństwo

Kompleksowa ochrona strony www z pożytkiem dla wizerunku firmy

Kompleksowa ochrona strony www z pożytkiem dla wizerunku firmy

Nie wyobrażamy sobie życia bez sieci. Wchodzimy na portale społecznościowe, komunikujemy się na forach branżowych, poszukujemy informacji na temat produktów i usług. Każdy użytkownik chce zaistnieć w wirtualnej sieci – pozostawić po sobie ślad. Wizytówką w przypadku prowadzenia działalności biznesowej staje się witryna. Ochrona strony www jest więc niezbędnym elementem bezpiecznego i efektywnego prowadzenia działań online.

Firma, która zakłada witrynę internetową, stara się pozyskać jak największą uwagę wśród docelowych klientów. Przedstawia misję, ofertę, świadczone usługi czy wyspecjalizowany personel. Zamieszcza informacje o głównym profilu działalności oraz dane kontaktowe.

Zagrożenia w sieci a ochrona strony www dla Twojej firmy

W sieci czyha jednak wiele zagrożeń na przedsiębiorców. Wielokrotnie firmy nie zdają sobie sprawy z faktu, że ich strona można zostać zaatakowana przez złośliwe wirusy lub uprzykrzający prawidłowe działanie spam. Hakerzy są w stanie skopiować stronę, podszyć się pod nią w innej domenie lub przełamać słabo zabezpieczone hasła dostępowe. Najczęściej atakowane są strony www oraz poczta elektroniczna.

Jak radzić sobie z cyberprzestępczością?

Przedsiębiorstwa posiadające konta w sieci powinny stosować zabezpieczenia, które uchronią wykorzystywane usługi przed próbami przejęcia lub wykorzystania w nieuprawniony sposób. Najlepiej w formie pakietu abonamentowego, który przybiera różnorodne nazwy: strona chroniona, ochrona strony www, obsługa witryny.

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie środki ochronne oraz przeprowadzanie na bieżąco aktualizacji i konfiguracji oprogramowania, aplikacji oraz wtyczek. Zastosowanie monitoringu strony internetowej powiadamia o próbach przełamania zabezpieczeń, nieuprawnionego dostępu czy pojawiających się aktualizacjach. Nie należy zapominać o konieczności szyfrowania danych przekazywanych drogą internetową. Certyfikat SSL gwarantuje poufność komunikacji oraz zapewnia wysoką wiarygodność strony www.

Obsługa strony internetowej – kiedy stosować?

W przypadku prowadzenia witryny internetowej warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Firma informatyczna jest w stanie zweryfikować stopień zabezpieczenia strony www i podpowiedzieć, jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić wysoką dostępność i widoczność witryny w sieci. Całodobowa opieka informatyczna to znakomite rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które chcą skupić się na priorytetowej działalności. Przygotowywanie cyklicznych raportów na temat bezpieczeństwa daje pogląd na wykaz przeprowadzonych prac oraz potwierdza zgodność zabezpieczeń z przyjętymi wymogami ochrony strony www. Każdemu przedsiębiorcy zalecamy sprawdzenie stopnia zabezpieczeń witryny oraz jej funkcjonalności, która w znacznym stopniu wpływa na pozytywny wizerunek firmy.