Bezpieczeństwo

Microsoft jest warty więcej niż nam się wydaje

Microsoft jest warty więcej niż nam się wydaje

Wartość firmy Microsoft przekroczyła 2 bln dolarów amerykańskich. Czy stanowi zagrożenie dla będącego liderem Apple? Gigant technologiczny nadal pozostaje na szczycie rankingu najwyżej notowanych firm technologicznych na giełdzie z wynikiem 2,5 bln dolarów. Jednak z każdym dniem Microsoft coraz bardziej zbliża się do niego. Zaraz za nimi znajdują się Amazon i Alphabet, jednak ze znaczną stratą i obecnie niewielką szansą na pretendowanie do roli lidera.

Dostawcy rozwiązań biznesowych stawiają na nowe technologie

W 2021 r. akcje Microsoftu znacznie wzrosły – prawie o 20% w stosunku do poprzedniego roku. Microsoft stawia na technologię, która wspiera prowadzenie pracy zdalnej oraz migrację przedsiębiorstw do chmury. Chmura Azure to obecnie najczęściej wybierany produkt, który oferuje Microsoft. Sprzedaż sięgnęła 19,5 mld dolarów. Coraz większą popularność zdobywa również usługa Power Automate, dzięki której Microsoft dołączył do grona firm oferujących automatyzację procesów firmowych. Zainwestował w takie funkcje jak: AI Builder – wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz Process Advisor – wyszukiwanie wąskich gardeł i zapewnienie workflow.

Co oferuje obecnie Microsoft w ramach pakietu biznesowego?

Jak dobrze wiemy, usługi Microsoftu są powszechnie używane przez polskich przedsiębiorców. Zwłaszcza dobrze znany pakiet Office – Word, Excel, Outlook, a do tego jak chętnie używany Microsoft Teams. Pakiet Microsoftu jest doceniany z kilku powodów:

  • Umożliwia pracę z różnych miejsc – zarówno online, jak i offline.
  • Synchronizuje ze sobą usługi firmowe: pocztę, kalendarz, chmurę, chat, itd.
  • Jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe funkcje.
  • Posiada wysoki poziom zabezpieczeń przed cyberprzestępcami.
  • Zapewnia stałe wsparcie techniczne.

Niewątpliwie ogromną zaletą jest praca nad jednym projektem przez cały zespół, który może przebywać w różnych lokalizacjach. W czasie rzeczywistym pracownik może wprowadzać zmiany, które od razu zobaczą współpracownicy i uzyskają informację o tym, kto konkretnie dokonał zmian. Pliki mogą zostać zintegrowane również w ramach Microsoft Teams, dzięki czemu pracownicy będą mogli ze sobą chatować i uzyskają powiadomienia o przydzielonych im zadaniach. Rozwiązanie Teams zapewnia dostęp do bazy plików realizowanych w ramach pakietu Microsoft Office, aplikacji biznesowych oraz kalendarza biznesowego, dzięki czemu ułatwia prowadzone prace i staje się naprawdę użyteczny. Dzięki niemu pracownik nie musi poszukiwać dokumentu w SharePoincie. Może zostać mu udostępniony przez innego pracownika lub zapisany w dedykowanym folderze. Możliwości naprawdę jest wiele.

Czy Microsoft prześcignie Apple? O tym dopiero przekonamy się.

Jedno jest pewne, Microsoft szykuje wiele niespodzianek i nowych funkcjonalności. Już niebawem użytkownicy Windows 10 będą mogli używać aplikacji x64 w trybie symulowanym, działając na innej platformie. Będzie to spora zmiana, czekamy więc na kolejne kroki Microsoftu.