Bezpieczeństwo

Przewidywania trendów w bezpieczeństwie IT na 2019 rok.

Przewidywania trendów w bezpieczeństwie IT na 2019 rok.

Według analityków sieci nowe technologie będą w coraz szybszym tempie rozwijać się. Obszar innowacji dotyczy zarówno aplikacji mobilnych, jak i udoskonalonego oprogramowania oraz sprzętu komputerowego.

Specjaliści IT wymieniają 3 najważniejsze tendencje, które wydarzą się w najbliższych miesiącach:

1. Postępujący wzrost IoT.

Zwiększy się ilość urządzeń, które obsługują sieci IoT oraz wielkość nakładów przeznaczonych na jej rozwój. Roczny wskaźnik tworzonych połączeń wzrośnie nawet o 30 %.

Kwota inwestycji całego przemysłu na usprawnienie sieci IT osiągnie około 1 bilion USD.

2. Znaczące zwiększenie bezpieczeństwa w sieci.

Coraz większa liczba urządzeń IoT oznacza wzrost potencjalnych ataków hakerskich.

Specjaliści ds. zabezpieczeń informatycznych będą mieli za zadanie jeszcze bardziej wzmocnić bariery ochronne i zapobiegać powstawaniu luk.

3. Technologia 5G przyczyni się do szybkiego rozwoju Internetu rzeczy.

Wdrożenie sieci 5G oznacza większe prędkości i lepszą przepustowość danych. Wpływa zwłaszcza na rozwój aplikacji IoT, które swym zasięgiem obejmują obszary: robotykę, automatyzację, sztuczną inteligencję oraz wirtualną rzeczywistość.

Najbliższe miesiące szykują się dość intensywne dla specjalistów ds. zabezpieczeń IT. Informatycy staną przed wyzwaniem dostosowania sprzętu i oprogramowania do najnowszych rozwiązań IoT.

Warto na bieżąco obserwować zmiany wprowadzane w obrębie najnowszych technologii. Szczególną uwagę zalecamy zwłaszcza firmom, które posiadają rozbudowaną infrastrukturę IT.

Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań informatycznych w firmie

Specjalizując się w bezpieczeństwie IT, jesteśmy świadomi szybkości przemian i konieczności udoskonalania zabezpieczeń informatycznych.

Współpraca z profesjonalnymi producentami oprogramowania, doświadczenie we wdrożeniach zapór ochronnych oraz stałe pogłębianie wiedzy z zakresu nowych technologii pozwalają nam być na bieżąco z wszelkimi nowinkami informatycznymi. W przypadku chęci zdobycia więcej informacji na temat szykujących się zmian i dostosowania infrastruktury firmowej, zapraszamy do kontaktu.