Bezpieczeństwo

Skalowane i bezpieczne procesy biznesowe

Skalowane i bezpieczne procesy biznesowe

Już nie tylko liczy się duża pojemność do przetwarzania i magazynowania danych. Równie ważna jest wydajność oraz moc obliczeniowa. Jest to związane z coraz większymi wymaganiami firm co do porównywania, pobierania, przeróbki oraz operowania danymi w ramach realizowanych procesów biznesowych. Konieczne jest elastyczne, szybkie oraz przede wszystkim bezpieczne wykonywanie operacji biznesowych. Coraz więcej firm zwraca również uwagę na to, aby procesy były skalowalne i łatwo dostosowywały się do zmieniających się potrzeb biznesowych.

Ciągłość działania firmy a wybór procesora

Trzecia generacja procesów Intel to inwestycja w bezpieczeństwo i wydajność zachodzących procesów. Jak wiadomo, nowe technologie bardzo szybko wkraczają na rynek i są zastępowane przez kolejne nowości. Jak zatem wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby doprowadzić do prężnego i stałego rozwoju firmy? Najlepiej skorzystać w tym celu z profesjonalnej pomocy firmy zewnętrznej, która dostarczy wykwalifikowanych specjalistów i wesprze w wyborze rozwiązań informatycznych.

Skalowalność oznacza większą wydajność i pojemność do przetwarzania danych. Najnowsze procesory są najczęściej stosowane na wysoce rozwiniętych urządzeniach biznesowych, które umożliwiają sprawne działanie w ramach platformy chmurowej, wykorzystywanie rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji, rozwijanie know-how, itd. Dodatkowo są znacznie szybsze, a co za tym idzie, umożliwiają realizację usług biznesowych na czas. Praca na najnowszych urządzeniach to nie tylko ułatwienie – to przede wszystkim inwestycja w rozwój firmy poprzez sprawienie, że procesy będą skalowalne, szybkie, bezpieczne i w krótszym czasie przyniosą oczekiwane zyski.

Procesy są skalowalne – co zrobić, aby były bezpieczne?

Dopasowanie technologii wymaga zaznajomienia się ze specyfiką branży oraz potrzebami biznesowymi konkretnej firmy. Oczywiście istnieją pewne rozwiązania, które doprowadzą do osiągnięcia poziomu skalowalnych procesów. Aby jednak działały one zgodnie z oczekiwaniami, niezbędne jest:

  • Bieżące monitorowanie infrastruktury informatycznej: urządzeń sieciowych, serwerów, komputerów, działających aplikacji, itd.
  • Wdrożenie rozwiązań zabezpieczających przed nieuprawnionych dostępem.
  • Cykliczne weryfikowanie poziomu bezpieczeństwa i przeprowadzanie konfiguracji systemowych i oprogramowania.

Jak zarządzać poziomem bezpieczeństwa w mniejszej firmie?

Zaawansowane rozwiązania informatyczne z zakresu bezpieczeństwa cieszą się popularnością w dużych miastach. Bardzo ważne jest dostosowanie zakresu pomocy informatycznej do potrzeb biznesowych w zakresie przetwarzania danych i do oczekiwanego poziomu skalowalności procesów. Usługi informatyczne w Warszawie, Krakowie czy Katowicach cieszą się dużą popularnością. Co zrobić jednak w przypadku prowadzenia mniejszej firmy na obrzeżach dużej aglomeracji czy w słabiej rozwiniętym mieście? Bez względu na lokalizację skalowalne procesy można osiągnąć w każdym biznesie. Do tego niezbędna jest wiedza techniczna, odpowiedni wybór technologii oraz profesjonalne i bezpieczne zarządzanie nimi.

W razie pojawienia się pytań o zakres usług informatycznych z bezpieczeństwa IT, zapraszamy do kontaktu.