Bezpieczeństwo

System backupu danych – bezpieczne oprogramowanie dla firm

System backupu danych – bezpieczne oprogramowanie dla firm

Jedną z opcji jest zainwestowanie w oprogramowanie do automatycznego tworzenia i odtwarzania kopii bezpieczeństwa. Firma zyskuje pewność, że jej dane biznesowe znajdują się w przynajmniej dwóch lokalizacjach. Bez zamartwiania się i konieczności poszukiwania fachowca, który odzyska utracone dane i może zawołać za to naprawdę dużą kwotę pieniędzy.

Oczywiście, awarie techniczne mogą zdarzyć się praktycznie każdemu. Bez monitorowania infrastruktury firma nie jest w stanie przewidzieć problemów, które występują na dyskach twardych czy macierzach i w niedalekiej przyszłości doprowadzą do ich zniszczenia. Zdarzają się również wynikające z błędu ludzkiego, np. zmodyfikowanie pliku, zmiana zawartości czy przeniesienie do zewnętrznej bazy. Nie wspominając już o działaniach, które są prowadzone w celu zawirusowania systemu i przejęcia biznesowych danych.

System backupu danych to rozwiązanie, dzięki któremu tworzona jest kopia zapasowa systemu czy pliku w momencie awarii. Umożliwia ich natychmiastowe odtworzenie, bez konieczności inwestowania w usługi naprawcze.

System backupu danych – ochrona informacji biznesowych na wysokim poziomie

Zdarzyło Ci się kiedyś, że straciłeś bardzo ważny projekt? A może plik, nad którym pracowałeś przez kilka miesięcy znajduje się na zniszczonym dysku? Po co martwić się, że nie odzyskasz niezapisanych danych? Jak dobrze wiemy, strach  kosztuje najwięcej. Nie wspominając już o czasie, który musimy poświęcić na naprawienie błędów. Dlatego tak ważny staje się backup danych.

Jakie funkcje spełnia bezpieczna kopia zapasowa?

  • Retencja – możliwość wykonywania replikacji plików w określonym czasie i ustalenia terminu, po którym mogą one zostać usunięte z systemu. To Ty decydujesz, przez ile czasu będziesz przechowywał dane.
  • Automatyzacja – aktualizowanie oprogramowania następuje w automatyczny sposób. Również proces wykonywania i odtwarzania backupu jest przeprowadzany automatycznie według rekomendacji użytkownika, np. kopie plików mogą być kopiowane 1 raz dziennie, a dane z systemu CRM nawet kilka razy dziennie. Dzięki termu zyskujesz pewność, że backup Twoich danych jest aktualne.
  • Funkcja odtworzenia plików po ich utracie, modyfikacji lub skasowaniu.
  • Szybkość procesowania danych – przywrócenie zdolności systemu jest możliwe według czasu, który został zaprogramowany na sprzęcie. Utrata danych może stać się praktycznie niezauważalna, a pliki czy bazy danych odzyskane w ciągu kilkunastu minut.

Jak widać, system wykonywania i odtwarzania backupu jest przydatnym rozwiązaniem podczas prowadzenia biznesu. Spełnia szereg funkcji – przede wszystkim jednak jego zadaniem jest ochrona systemu przed utratą priorytetowych informacji lub ich przejęciem przez nieuprawnione osoby.