Wirus CryptoLocker

Ostatnimi czasy przyczyną paniki w wielu firmach jest wirus CryptoLocker. Jest to nowy wirus z grupy ransomware, czyli oprogramowania używanego w przestępczości internetowej, które ma na celu wyłudzenie okupu.

CryptoLocker, po zainfekowaniu systemu, uniemożliwia dostęp do danych na dyskach twardych poprzez ich zaszyfrowanie. Następnie, oczom użytkownika ukazuje się komunikat żądający zapłaty określonej sumy pieniędzy w zamian za możliwość odzyskania dostępu do plików. Kwota żądanego okupu nie jest stała, ale oscyluje w okolicach 2,05 Bitcoin’ów lub 1300$.

Niestety, mechanizm szyfrujący, którego używa CryptoLocker (2048-bitowa para kluczy RSA) jest na tyle zaawansowany, że na dzień dzisiejszy nie ma zbyt wielu możliwości odszyfrowania plików nie posiadając klucza, który znajduje się w rękach hakera stojącego za atakiem. W związku z tym najważniejszym orężem w walce z CryptoLocker’em jest prewencja i profesjonalnie wdrożona i administrowana kopia bezpieczeństwa.

Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Z przyjemnością wytłumaczą oni jak bronić się przed tego typu zagrożeniem.

ZAMÓW ROZMOWĘ

WYPEŁNIJ FORMULARZ

×