Bezpieczeństwo

Certyfikat IT – pozytywny wpływ na wizerunek pracownika i firmy

Certyfikat IT – pozytywny wpływ na wizerunek pracownika i firmy

Certyfikat IT to dokument potwierdzający dostosowanie pracownika lub firmy do wykonywania zadań związanych z techniczną obsługą klienta, wprowadzaniem zabezpieczeń informatycznych czy prowadzeniem szkoleń. Wpływa na popularność i wzrost dobrych opinii, za którymi przemawiają zasoby, kwalifikacje i kompetencje, które zostały potwierdzone przez certyfikowaną jednostkę.

Obszarami, które wpływają na uznanie rynkowe wśród firm IT, są:

wirtualizacja;

platformy chmurowe;

bezpieczeństwo informacji;

zarządzanie projektami;

zarządzanie systemami IT.

Cenieni są zwłaszcza eksperci posiadający certyfikat informatyczny, tj.: CISM, Security+ czy CISSP. Wykwalifikowanie w powyższych obszarach pozwala sprawniej zarządzać systemami bezpieczeństwa, przeprowadzać analizę ryzyka oraz na bieżąco weryfikować i usprawniać stabilne działanie infrastruktury IT.

Firma, która posiada personel cyklicznie doszkalający się, stanowi naoczne potwierdzenie dostosowywania się do szybkich przemian technologicznych. Staje się coraz bardziej innow

Praktyczne zastosowanie wiedzy IT 

Certyfikat IT powinien zostać uzupełniony o teoretyczną wiedzę, która będzie realizowana w sposób praktyczny w ramach wykonywania codziennych obowiązków. Rozwijanie umiejętności wcześniej pozyskanych, zwłaszcza w trakcie szkoleń, wpływa na kreatywność pracowników działu IT. Personel wykształcony to personel potrafiący w szybki i ustandaryzowany sposób reagować na potencjalne zagrożenia i zachwiania systemu. Gwarantując prawidłowe działanie systemu informatycznego, specjaliści IT wpływają na zaspokojenie potrzeb biznesowych klienta.

Cykliczny rozwój pracowników i poszerzanie kompetencji. Certyfikat IT potwierdza nowe kwalifikacje.

Teoretyczna wiedza jest oczywiście ważna i wpływa na wizerunek działu IT. Jednak to praktyczne realizacje, m.in. wdrożenia sprzętu czy administracja siecią stanowią o jakości usług informatycznych firmy. Faktyczne rezultaty podejmowanych działań są bardzo ważnymi elementami, które przekładają się na dobrą opinię o firmie. Wiedza zostaje więc przekształcona w usługi, które mają zapewnić ciągłość działania infrastruktury IT w firmie. Kompetencje pracowników pozwalają tym samym przygotować profesjonalne rozwiązania, które oferują stabilne i bezpieczne funkcjonowanie systemu informatycznego.