Bezpieczeństwo

Zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanych informacji wpływa znacząco na zadowolenie klienta

Zapewnienie bezpieczeństwa przetwarzanych informacji wpływa znacząco na zadowolenie klienta

Badania wskazują, że klienci wolą korzystać usług firm, które w sposób przejrzysty, uczciwy i przede wszystkim bezpieczny dbają o dane użytkowników przetwarzane w sieci. Wśród głównych czynników, branych pod uwagę w trakcie dokonywania wyboru usług świadczonych online, znalazły się:

zabezpieczenie danych osobowych, które są przekazywane przez Internet;

sposoby bezpiecznego przechowywania danych klientów w firmie;

dostosowywanie się do norm prawnych i przestrzeganie zasad dotyczących bezpiecznego przetwarzania informacji;

zabezpieczenie strony internetowej.

Bezpieczeństwo danych staje się priorytetowe dla użytkowników

77 % klientów przykłada uwagę do zachowania poufności i bezpieczeństwa informacji, które przekazywane są firmie. Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych, obok jakości, niezawodności i dostępności usług, znalazły się wśród najważniejszych czynników wpływających na wybór firmy w Internecie.

Klient zadowolony to osoba, która jest świadoma, w jaki sposób wykorzystywane są jego dane. Wybierając firmę informatyczną, liczy na to, że jego zasoby zostaną silnie zabezpieczone, a wszelkie potencjalne zagrożenia będą natychmiastowo eliminowane.

Świadomość zagrożeń wpływa na zmianę sposobu myślenia współczesnego odbiorcy. Bez odpowiednich rozwiązań i mechanizmów zabezpieczających nie może już czuć się bezpieczny w sieci, zwłaszcza w trakcie prowadzenia działalności firmowej.

Niezbędne rozwiązania informatyczne – pewność zabezpieczenia danych

Firma informatyczna, która specjalizuje się w zapewnianiu bezpieczeństwa informacji dla przedsiębiorstw, spełnia  w wysokim stopniu oczekiwania klientów. Bierze pod uwagę specyfikę branży oraz dba o wprowadzanie następujących zabezpieczeń:

szyfrowanie przetwarzanych danych;

wykonywanie audytów informatycznych oraz testów bezpieczeństwa, które oceniają poziom bezpieczeństwa infrastruktury IT;

profesjonalnie zarządzanie politykami i procedurami bezpieczeństwa;

dwuskładnikowe uwierzytelnianie dostępu do kont użytkowników;

automatyczny proces zarządzania kopiami bezpieczeństwa;

opieka informatyczna nad stroną www, która obejmuje zabezpieczenie witryny przed wirusami, SPAM oraz innymi zagrożeniami w sieci.

Klienci, którzy zdecydują się na powierzenie przetwarzania i zabezpieczenia danych firmowych specjalistom doświadczonym w bezpieczeństwie IT, mogą być pewni, że ich informacje znajdą się w dobrych rękach. Poufność, wysoką jakość oraz dostępność danych zapewni tylko firma, która uwzględni oczekiwania i potrzeby odbiorcy.