Bezpieczeństwo

Wsparcie techniczne na wyciągnięcie ręki?

Wsparcie techniczne na wyciągnięcie ręki?

Obsługa informatyczna to szerokie pojęcie, które może obejmować różne usługi informatyczne. Zakres udzielania wsparcia technicznego zależy od procesów, które na co dzień realizuje firma, wyspecjalizowania sprzętu i oprogramowania, którego używa oraz problemów, z którymi zmaga się w zarządzaniu posiadaną infrastrukturą informatyczną. Najczęściej dotyczą one wadliwego działania urządzeń sieciowych, braku dostępu do Internetu czy utraceniem uprawnień administratorskich do wprowadzania zmian w systemie informatycznym firmy. Wsparcie techniczne ma więc wiele znaczeń, o których opowiemy poniżej.

Ciągłość działania biznesowego to podstawa

Coraz częściej firmy mierzą się z atakami hakerskimi, które są skierowane na pocztę elektroniczną, foldery komputerowe, oprogramowanie biznesowe, itd. Naruszone w ten sposób zostaje bezpieczeństwo firmy, która zmaga się z odpieraniem zagrożenia. Mogą posłużyć im do tego rozwiązania chroniące infrastrukturę informatyczną, tj. firewall, programy antywirusowe, antyspamowe, itd. oraz rozwiązania monitorujące bieżące działania sprzętu, oraz aplikacji wykorzystywanych w ramach działalności biznesowej.

W ciągu dwóch lat zwiększyła się liczba zgłoszeń do działów IT aż o 35%

Najwięcej problemów pojawiło się z wyzwaniem, jakim było przejście na tryb pracy zdalnej. Firmy potrzebowały pomocy w zakresie konfiguracji sprzętu i oprogramowania, aby umożliwić pracownikom łączenie się z systemem firmowym z własnego mieszkania lub podczas wyjazdów służbowych. Wadliwe działanie narzędzi biznesowych, tj. laptopy, drukarki, routery to kolejny obszar, którym zajmują się pracownicy działu Helpdesk. Świadczą wsparcie techniczne, które opiera się na konfiguracji, aktualizacji oraz naprawy sprzętu firmowego.

Przedsiębiorstwa potrzebują stałego profesjonalnego wsparcia informatycznego w zarządzaniu procesami biznesowymi, aby nie dochodziło do zastojów w działaniu firmy, co wiąże się z obniżeniem jakości świadczonych usług, a co za tym idzie z osiąganiem niższych zysków. Aby przeciwdziałać takiemu ryzyku, firmę podejmują współpracę z informatykami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wsparcie techniczne?

  • Jakie usługi informatyczne świadczy firma?
  • Czy firma realizuje usługi zdalnie, czy w siedzibie klienta?
  • Na jakim obszarze działa firma?
  • Jaki czas reakcji zapewnia firma?
  • W jaki sposób można kontaktować się z informatykami?

To przykładowe pytania. Oczywiście, warto zerknąć również na opinie, które wystawili dotychczasowi klienci. Dzięki nim przedsiębiorstwo przekona się, jakie usługi informatyczne najczęściej wykonuje firma oraz w jakim obszarze może udzielić wsparcia technicznego.

Wsparcie techniczne dopasowane do potrzeb firmy

Jako specjaliści ds. bezpieczeństwa informatycznego udzielamy doraźnego oraz kompleksowego wsparcia IT zarówno mniejszym firmom, jak i dużym przedsiębiorstwom. Współpracujemy również firmami IT w Warszawie i Krakowie, które wybrały nasz zespół Helpdesk m.in. do zarządzania stacjami roboczymi, monitoringu infrastruktury IT czy przeprowadzenia testów bezpieczeństwa i audytów. Na ich podstawie wskazujemy, jakie zmiany powinna wprowadzić firma, aby sprawniej działać i aby nie dochodziło do problemów technicznych, z jakimi na co dzień się zmagała.

Zakres wsparcia IT dobierzemy do Twoich biznesowych potrzeb. Przejdź do zakładki Outsourcing IT, aby sprawdzić, jak jeszcze możemy Ci pomóc.