Outsourcing IT – profesjonalna obsługa IT dla firm

Outsourcing informatyczny dla firm

Outsourcing IT to usługa informatyczna świadczona przez firmę zewnętrzną w celu zapewnienia sprawnego działania infrastruktury IT – sieci, serwerów, aplikacji i stacji roboczych. Nie da się ukryć, że utworzenie oraz utrzymanie działu IT w firmie jest bardzo kosztownym rozwiązaniem. Ponoszone koszty outsourcingu IT zdecydowanie lepiej prezentują się już po kilku miesiącach od przekazania outsourcingu IT zewnętrznej firmie. Dlaczego? Ponieważ w przypadku outsourcingu IT zasobami zarządzają kompetentne, wykwalifikowane, posiadające odpowiedni staż osoby techniczne.

Najwięcej problemów z prowadzeniem własnego działu informatycznego pojawia się z w czasie sezonów urlopowych lub zwolnień lekarskich. Zatrudnianie pracowników tymczasowych praktycznie nie opłaca się – zwłaszcza, że należy ich przeszkolić i zapewnić stanowisko pracy na pewien okres czasu. W takim przypadku najlepiej zdecydować się na abonament, czyli wynająć firmę, która zajmie się kompleksowo zewnętrzną obsługą IT i zapewni dostęp do ekspertów wyspecjalizowanych w różnych dziedzinach informatyki.

Outsourcing IT dla firm w Krakowie, Warszawie

Realizujemy usługi informatyczne dla dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Możemy pochwalić się współpracą w ramach outsourcingu IT dla przedsiębiorstw zlokalizowanych w Krakowie i Warszawie. Wiemy, jak ważne jest sprawne funkcjonowanie firmy – zwłaszcza, że konkurencja nigdy nie śpi. Dlatego należy dbać o zasoby swojej firmy na każdym kroku. W tym zadaniu pomaga kompleksowa obsługa informatyczna w formie abonamentowej. Nasi eksperci wykonują usługę outsourcingu IT w Krakowie – zarówno zdalnie, jak i w siedzibie klienta. Zawieramy umowy indywidualnie dopasowane do Klienta, aby dopasować usługi do specyfiki obowiązującej w zewnętrznej firmie. Dlatego nadzorem IT obejmujemy również firmy w Warszawie, Katowicach, we Wrocławiu i w innych miejscowościach na terytorium Polski.
Outsourcing specjalistów IT oznacza, że dedykujemy naszym klientom wybranych pracowników zewnętrznego działu IT, którzy realizują usługi informatyczne na bieżąco oraz podejmują interwencje w odpowiedzi na zgłoszenia. Nasz zespół świadczy pełny outsourcing IT, czyli realizuje zakres obsługi IT w ramach wybranego abonamentu oraz wdraża rozwiązania informatyczne i zapewnia ich poprawne działanie. To, jakie usługi wykona specjalista, zależy więc od przydzielonego obszaru obsługi informatycznej. Jednocześnie zapewniamy wsparcie w doborze technologii i wskazujemy firmom rozwiązania IT, które zwiększą ich poziom bezpieczeństwa.

Najważniejsze są dla nas potrzeby Klienta, dlatego dobieramy usługi IT oraz określamy czas reakcji w zależności od wielkości firmy, posiadanych zasobów informatycznych oraz oczekiwań firmy (zwłaszcza co do zakresu obsługi infrastruktury informatycznej). Wybierając ustalony pakiet godzin, Klient zyskuje pewność, że zareagujemy na zgłoszenie w określonym czasie, np. w ciągu 2 h, 8 h czy 24 h. Wszystko zależy więc od tego, jaki abonament outsourcingu IT dla firm wybierze nasz Klient.

Rozwiązania IT świadczone przez specjalistów IT ds. bezpieczeństwa

Usługi outsourcingowe okazują się bardzo dużą pomocą w profesjonalnej administracji systemami IT. Dzięki formie outsourcingu obsługa informatyczna nie opiera się tylko na reagowaniu na kryzys oraz problemy techniczne i awarie w firmie. Outsourcing IT dla firm to szeroki zakres działań, które są podejmowane w celu rozwoju firmy przy użyciu nowoczesnych technologii informatycznych. Usługi informatyczne świadczone w formie outsourcingu to komfort dla kierownictwa i pracowników, którzy dzięki wynajęciu zewnętrznej firmy, mogą zająć się kluczowymi kwestiami biznesowymi.
Nasi eksperci zapewniają profesjonalną administrację usługami IT, a w razie dodatkowych potrzeb wykonują wdrożenia informatyczne. Wszystkie działania są realizowane na podstawie konkretnych ustaleń zawartych w umowie z Klientem, aby outsourcing IT przyniósł firmie jak najwięcej korzyści.
Usługi IT oznaczają przekazanie zewnętrznej firmie pracę, która przysparza wiele trudności i jednocześnie wymaga profesjonalnego podejścia do zarządzania systemami IT. Outsourcing obejmuje więc zakres obsługi IT, który nie jest w odpowiedni sposób zapewniany w firmie i wymaga profesjonalnego wsparcia.

Virtline - Outsourcing IT, bezpieczeństwo IT

W ramach obsługi informatycznej firma Virtline proponuje:

 • Zaprojektowanie i zarządzanie sieciami teleinformatycznymi.
 • Administrację systemami Linux, Windows i Unix.
 • Tworzenie oraz cykliczne odtwarzanie kopii bezpieczeństwa.
 • Wdrożenie zabezpieczeń informatycznych:
 • – oprogramowanie antywirusowe,
 • – oprogramowanie antyspamowe;
 • – firewall, VPN, system IDS/IPS.
 • Wdrożenie i nadzorowanie systemu monitoringu IT.
 • Wykonywanie aktualizacji usług i upgrade’ów systemu.
 • Szkolenia personelu z zakresu bezpieczeństwa IT.
 • Stałe doradztwo informatyczne i wsparcie IT – dział Helpdesk.
 • Analizę rozwiązań IT.
 • Przygotowanie projektu IT w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta.

Kompleksowe usługi outsourcingu IT od firmy Virtline

Outsourcing IT dla firm to znakomite rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że obecnie większość prac opiera się na systemach komputerowych. Dlatego też należy je odpowiednio zabezpieczyć i kontrolować na bieżąco poprawność ich działania. Każdej firmie dostarczamy szczegółowe statystyki z analizy rozwiązań IT oraz przekazujemy raporty z wydajności usługi outsourcingu IT. Przekonujemy Klientów o słuszności wprowadzonych technologii oraz kompetencjach osób świadczących usługi outsourcingu.
Powierzenie pełnej odpowiedzialności nad infrastrukturą specjalistom z obszaru bezpieczeństwa IT zapewnia wysoką jakość obsługi technicznej oraz ciągłość działania systemów informatycznych. Szkolimy cyklicznie własny dział IT do tego, aby sprawnie odpowiadać na oczekiwania Klientów oraz minimalizować koszty obsługi informatycznej. Inwestujemy w naszych pracowników IT, którzy stanowią potwierdzenie dostarczania profesjonalnego serwisu IT firmy Virtline.
 • Zajmiemy się profesjonalną administracją systemów i sieci w Twojej firmie. Przeprowadzimy analizę rozwiązań IT, wyznaczymy kroki realizacji projektu i zapewnimy technologie do realizacji projektu IT.
 • Ty zaś będziesz mógł skupić się na biznesowych kwestiach. Bez tracenia czasu i energii na zarządzanie działem informatycznym. Będziesz mieć pod kontrolą zakres infrastruktury IT, gdyż dostarczymy cykliczne raporty z wdrożeń, kompleksowej obsługi oraz dedykowanej usługi IT.
 • Zapewnimy dostęp do najnowszych technologii i doradzimy w wyborze optymalnego sprzętu i oprogramowania. Mamy na uwadze Twoje bezpieczeństwo, dlatego zadbamy o ochronę baz danych i wdrożymy rozwiązania IT, które nie przeciwdziałają zaburzeniom, tj. awarie systemu informatycznego.

Outsourcing IT dla firm - Kraków, Warszawa

Realizacja outsourcingu usług IT przez zewnętrzny zespół IT

Usługi IT wymagają działania zgodnie z Agile, ITIL i ISO 27001. Zależy nam na zapewnieniu wysokiej jakości świadczonej obsługi IT, co stanowi potwierdzenie naszego profesjonalizmu.

Aby zwiększyć zadowolenie Klienta, dajemy możliwość skorzystania z różnych form outsourcingu usług IT.

 1. Oferujemy kompleksowe usługi IT – związane z pełnym utrzymaniem infrastruktury IT.
 2. Świadczymy częściowy outsourcing IT.
 3. Realizujemy pojedyncze usługi informatyczne i wdrożenia spoza abonamentu wybranego przez Klienta.

Usługę kompleksowego outsourcingu IT wybiera coraz więcej przedsiębiorstw w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Lublinie, czyli w dużych miejscowościach, gdzie jest zlokalizowanych wiele przedsiębiorstw oraz korporacji o zasięgu międzynarodowym. Doskonale wiemy, jak ważne jest profesjonalne podejście, dlatego realizujemy usługi informatyczne według najlepszych praktyk. Przyjmujemy rolę zewnętrznego dostawcy usług, a nasz firma informatyczna pozwala przedsiębiorstwom rozwijać się w pożądanym kierunku.

Obsługę informatyczną dla firm świadczymy na terenie całej Polski i w obrębie Unii Europejskiej

 • Prowadzimy prace w siedzibie klienta – usług IT związanych z wdrożeniami, analizą systemów IT oraz w ramach działań outsourcingu usług informatycznych.
 • Znaczną część zadań jesteśmy w stanie wykonać zdalnie – Virtline oferuje usługi IT i omawia realizację usług informatycznych w ramach dedykowanych systemów do komunikacji zdalnej.
 • Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży IT, co stanowi potwierdzenie dostarczania profesjonalnej obsługi informatycznej..
 • Gwarantujemy bezpośredni dostęp do dedykowanych specjalistów, którzy zajmują się konkretnym zakresem usług informatycznych.
 • Zapewniamy szybki czas reakcji w ramach SLA, aby zagwarantować ciągłość działania systemów i obniżyć koszty obsługi infrastruktury IT wskutek wystąpienia nieprzewidzianych problemów.
 • Obsługujemy wiele różnych branż, zajmując się m.in. utrzymaniem systemów IT i dostarczając najnowsze rozwiązania IT. Należą do nich przedsiębiorstwa automotive, produkcja, księgowość, finanse, kancelarie, przedsiębiorstwa online.

Korzyści z wyboru przez firmę outsourcingu IT

Bez względu na to, gdzie jest zlokalizowana Twoja firma, zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną i bieżące wsparcie przy wdrożeniach, konfiguracjach oraz utrzymaniu systemu IT. Dedykowany outsourcing IT to gwarancja, że podejdziemy do obsługi danej firmy w indywidualny sposób. Obsługa IT wymaga szerokiej wiedzy na temat działania infrastruktury Klienta, aby zapanować nad systemami informatycznymi firmy i z czasem rozszerzyć zakres świadczonych usług IT. Wynajęcie outsourcingu IT wymaga więc przekazania nam danych dostępowych do zasobów firmowych oraz danych kontaktowych do pracowników firmy dotychczas odpowiadających na informatyczną obsługę firmy.
Wybierając IT outsourcing od firmy Virtline, zyskujesz pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Jednocześnie outsourcing IT dla firm z Warszawy i Krakowa to zapewnienie dostępu do naszych specjalistów, którzy służą pomocą stacjonarnie oraz zdalnie. Zajmiemy się utrzymaniem systemów IT, dostarczając usługi zapewniające outsourcing IT na jak najwyższym poziomie.

Pamiętaj, że to Ty decydujesz o tym, jak będzie wyglądać administracja usługami IT i outsourcing specjalistów IT z zewnętrznej firmy informatycznej. Wysokość kosztów obsługi IT będzie zależeć od tego, czy wybierzesz kompleksowy outsourcing informatyczny, konkretne usługi outsourcingu informatycznego lub zdecydujesz się zamówić outsourcing IT na krótszy okres czasu. Zaletą outsourcingu IT jest więc to, że to Ty decydujesz, jak długo będzie trwać administracja usługami IT, kiedy zdecydujesz się na wynajęcie outsourcingu IT oraz jaką formę obsługi preferujesz.

Obsługa informatyczna to szereg korzyści dla Twojej firmy:

 • Redukcja kosztów obsługi IT i większa ich przewidywalność.
 • Zwiększenie efektywności firmy.
 • Standaryzacja procesów IT.
 • Zapewnienie ciągłości obsługi informatycznej (workflow).
 • Monitorowanie wydajności działania systemów IT.
 • Stały dostęp do zewnętrznej profesjonalnej obsługi informatycznej.
 • Zgłaszanie zewnętrznej usługi przez system zgłoszeniowy (dodatkowo kontakt przez e-mail i telefon).
 • Dostęp do specjalistów, którzy wdrażają najnowsze rozwiązania IT.
 • Elastyczna forma rozliczeń wskutek wynajęcia outsourcingu IT.